Отже, сьогодні створюємо відеопрезентацію з озвученням. Для цього ви користуєтесь або встановленою на попередньому уроці програмою Camtasia Studio, або користуєтесь легким і безкоштовним онлайн сервісом Screencast-O-Matic.
Як створити відеопрезентацію?
- Ознайомтесь із інструкцією .
- Налаштуйте програму та комп’ютер для запису.
- Підготуйте презентацію, на основі якої ви будете створювати відеоролик.
- Запустіть запис. Перемикаючи слайди, коментуйте їх в мікрофон.
- Збережіть запис та створіть відео.
Запис та збереження відео в програмі Camtasia Studio
Після завантаження на Вашому робочому столі знаходиться ярлик програми. Натискаєте його двічі і відкривається програма та вікно з привітанням.
З цього вікна можна відразу розпочати запис, а можна, натиснувши галочку, вказати, що Вам не потрібна його поява (Показывать при запуске). Відразу натиснувши на Запис екрану, ви переходите до запису (Рисунок 2).
Розпочати запис можна також, натиснувши червону кнопку в панелі інструментів самої програми. (Рисунок 3)
Рисунок 4
Якщо Ви обрали запис, то головне вікно згортається і з’являється Панель запису. (Рисунок 4)
На цій панелі Ви можете вибрати: записувати весь екран чи його частину (перші дві кнопки). На екрані це буде позначено прямокутником, зображеним зеленою пунктирною лінією, розміри якої можна змінити і пересунути за допомогою значка (рисунок 5).
Для того, щоб змінити розміри області запису, потрібно скористатися квадратними маркерами в кутах прямокутної рамки або встановити розміри в самій панелі запису. Тут також можна вибрати додавання зображення з вебкамери, коли до забраження робочого столу буде додано зображення з камери (наприклад, доповідача).
Натиснувши на кнопку мікрофона, отримаємо можливість додавати аудіозапис . Це може бути мікрофон, звук з комп’ютера (хоча звук можна накласти і при редагуванні). На рисунку 6 показано список вибору аудіопристроїв, який з’явиться після натисканні на білу стрілку біля мікрофона.
Зрозуміло, що для виконання всіх цих налаштувань, потрібно мати відповідне обладнання: мікрофон (обов’язково), вебкамеру (за бажанням).
Тепер можна перейти до безпосереднього запису екрана комп’ютера. Ви можете зробити відеопояснення на основі раніше створеної презентації. Відкрийте її на компютері і підготуйте до перегляду. Слайди ви будете перемикати вручну.
Правила створення відеопрезентацій.
- Тривалість відеопрезентації – 5-6 хвилин (максимально – 12).
- На одному слайді – одна думка.
- Не перенасичувати слайди текстом та сторонніми зображеннями.
- Говорити чітко, без пафосу, поменше “ліричних відступів”, конкретно по темі.
- Якщо при запису сталася заминка, не панікувати. Зробити паузу і натиснути F9. Переглянути слайд, повернутися на позицію “до заминки”. Налаштуватися, натиснути F9 і продовжити запис.
- Ту частину відео, де відбувся збій можна видалити при редагуванні відео.
Підготувавши основні параметри до запису, натискаємо червону кнопку і після 3-х секундної готовності починаємо запис. Розпочати його можна також натисканням клавіші F9, зупинити запис – F10, зробити паузу – F9.
Керувати записом можна також з допомогою нового вигляду панелі запису (рисунок 7), проте при записі на весь екран ця панель буде схована за межі області запису.
Після завершення запису вам відкриється вікно попереднього перегляду (рисунок 8).
Перегляньте відео. Якщо воно Вас повністю задовольняє – натисніть кнопку 2 (опублікувати), якщо хочете видалити – кнопку 3, а якщо потрібно відредагувати – кнопку 1 (редагувати будемо з наступного заняття).
Натиснувши 1, запуститься майстер створення фільму. У випадаючому меню потрібно вибрати профіль та параметри експорту файлів (стандартно можна обрати МР4 720). Натиснути Далі, заповнити поля, вказавши назву відео (1), місце збереження (2), і вибрати чи відтворювати відео після створення. Натиснути Готово.
Зачекати, поки відео обробиться і переглянути результат.
Обробка запису в Camtasia Studio
Ми з вами пройшли перший етап запису або захоплення відео з екрану монітора в попередньому уроці . Сьогодні нам потрібно провести обробку знятого раніше відео.
В нижній частині програми для обробки запису з екрану розміщені доріжки, що займають всю ширину вікна. Кількість доріжок може бути від 1 до 20 — 30 і більше.
Для того, щоб помістити Ваш запис для редагування, натискаємо на Import media та в провіднику додаємо потрібний вам відеофайл. Він з’явиться в списку доступних файлів у вікні програми. Після цього просто перетягніть його на якусь доріжку внизу.
Доріжки можна видаляти, копіювати і додавати нові. Щоб видалити доріжку робимо її активною і натискаємо клавішу Delete. Для копіювання доріжки треба виділити доріжку і натиснути клавіші Ctrl + C, а потім Ctrl + V і доріжка стане у вільне вгорі поле.
Якщо ж є необхідність додати нову доріжку, можливо аудіо, яке буде фоном вашого запису або картинки, що завгодно, треба виконати наступне. Вище вікна програми натискаємо на Import media та в провіднику додаємо потрібний вам файл. Кліком миші перетаскуєте його на вільну доріжку.
Ви можете відрегулювати початок показу цієї доріжки рухаючи його вліво або вправо. Для зміщення будь-якої доріжки на позицію нижче або вище, потрібно просто взяти і перемістити вгору або вниз на бажану позицію. Спробуйте це зробити. Не бійтеся експериментувати і пробувати.
Кожна доріжка має свої додаткові функції, які можна побачити зробивши правий клік на ній. Описувати всі їх можливості дуже довго, просто спробуйте перевірити кожне в роботі.
1 – стиснути зображення запису, 2 – розтягнути зображення, 3 – відмінити чи відновити дію, 4 – вирізати виділений фрагмент, 5 – розрізати відео, 6, 7 – скопіювати, вставити.
Для того, щоб розрізати відео, потрібно вставити бігунок в потрібне місце, натиснути кнопку 5 або клавішу S. Розрізати відео потрібно для того, щоб видалити непотрібні ділянки чи вставити якийсь елемент.Вставляти можна фото, відео. Для цього використовуєте власні, з комп’ютера або із бібліотеки, що міститься в самій програмі (кнопка 2 на панелі вкладок). З бібліотеки також можна взяти деякі аудіофайли.
Тут же можна скористатися іншими можливостями редагування: вставка виносок (3), кадрування відео (4), редагування звуку (5), ефекти переходів та інші.
Якщо Вам потрібно детально попрацювати з частиною запису, Ви виділяєте її шляхом розтягування червоного і зеленого елементів бігунка. Тепер Ви можете скопіювати цю частину запису, вставити в інше місце, видалити, замінити на інший елемент.
Якщо на шкалі часу у Вас міститься кілька доріжок, то для незалежного редагування, потрібно натиснути на доріжці, яку Ви не будете змінювати, а також замочок у віконечку зліва. Таким чином дана доріжка не буде змінюватися, поки Ви не розблокуєте її.
Після проведення деякої частини редагування, Ви можете зберегти файл для подальшого редагування, натиснувши у верхньому лівому кутку вкладку Файл – Зберегти проект. Його буде збережено в папці програми для подальшої роботи. Рекомендується періодично зберігати отримані версії, особливо, коли Ви навчаєтеся і не впевнені в тому, що не зіпсуєте повністю досягнутий результат.
Якщо Ви вважаєте, що запис вже готовий для збереження у відеоформаті, натискаєте Майстер створення фільму (Produce and share) і повторюєте той алгоритм, що виконували на попередньому уроці.
Джерело: http://i-math.com.ua
Немає коментарів:
Дописати коментар