четвер, 24 жовтня 2013 р.

Як вибрати ВНЗ?

          Нелегко буває вибрати свою майбутню професію. Впоратися з труднощами, що виникають при прийнятті рішення, вам допоможуть статті у спеціалізованих виданнях, що розповідають про ту чи іншу професію і про вимоги, які вона пред'являє людині, поради родичів і, звичайно ж, кваліфікована допомога шкільного психолога або профконсультанта. Останній надасть вам комплексну підтримку: відповість на питання, що вас цікавлять по цій темі, проведе низку тестів, що визначать ваші схильності і здібності, спробує усунути розбіжності (якщо такі є) між вашими уявленнями про своє професійне майбутнє і поглядами на це питання батьків. Після того, як рішення про вашу майбутню спеціальність прийняте, перед вами виникне наступне питання: який ВНЗ обрати для її отримання?
                  Часи, коли за конкретною спеціальністю студентів готували один-два столичних ВНЗ (наприклад, юристів), минули. Сьогодні спектр вищих навчальних закладів значно розширився - передовсім за рахунок появи недержавних інститутів. Проте збільшення їх кількості часто не тільки не полегшує абітурієнту вибір, але, навпаки, ускладнює його. Зорієнтуватися в різноманітті ВНЗ, форм навчання, пропонованих програм важко не тільки старшокласникам та їхнім батькам, але навіть і фахівцям (педагогам, профконсультантам). До цих проблем необхідно додати і щорічні зміни в умовах прийому.
               Щоб розібратися в тонкощах вибору ВНЗ і вступу до нього, потрібно враховувати низку чинників.Сьогодні дозволяється подавати документи відразу до декількох ВНЗ. Для вас це безперечно вигідно: ймовірність вступити до одного з двох-трьох ВНЗ збільшується. Проте необхідно враховувати те, що підготовка до вступу до декількох навчальних закладів потребуватиме набагато більше часу і зусиль, аніж до одного. До того ж слід взяти до уваги, що вступні іспити на одну і ту ж спеціальність у різних ВНЗ можуть відрізнятися. Наприклад, в РДГУ (Російський державний гуманітарний університет, - прим.) на філософському факультеті складають російську історію, іноземну мову, а також пишуть твір; в Російському університеті дружби народів - суспільствознавство, іноземну мову і твір. Тому задля ефективнішої підготовки доцільніше вибирати ті ВНЗ, де перелік іспитів приблизно однаковий. При цьому не забувайте, що шанси вступити безпосередньо залежать від кількості і якості ваших знань.

Немає коментарів:

Дописати коментар